Mārtiņš Larinovs | Rubene
Dzim.dat.: 1984-12-10
Pozīcija: Aizsargs
Nūjas satvēriens: L
Augums: 181 cm
Svars: ~89 kg
Ekipējums: mani sponsorē
Spēlējis izlasē: nop
Pirmais treneris: A.Pusaudzis
Veids Spēles Vārti Piespēles Punkti S.min
LČ spēle 18 2 3 5 4
LČ izslēgšanas spēle 0 0 0 0 0
Klubu turnīru spēle 0 0 0 0 0
Draudzības spēle 0 0 0 0 0
Valstsvienības spēle 0 0 0 0 0
Sezonā kopā: 18 2 3 5 4

Rakstu sērijas „Pats par savu naudu dzēru, pats rakstīju aprakstiņ’s” 1.daļa – „Sezonas kulminācija / Mārtiņš Larinovs

Pirms ejam tālāk un iepazīstam vai atceramies notikumus pirms četriem un pieciem gadiem, jāizstāsta nedaudz iz vēstures par to, kā, kāpēc un par ko es pirms daudziem gadiem publicējos toreiz vēl jaunajā florbola mājas lapā floorballmedia.com, kuras autors un uzturētājs bija florbolists, žurnālists un fotogrāfs Valdis Timmermanis. Viss sākās 2004.gada rudenī. Biju tikko uzsācis studijas Ventspils Augstskolā. Kādu dienu man pa telefonu zvanīja „FK Kurši” (tolaik manas komandas) galva Egils Sveilis, un saka, ka kaut kāds Timmermanis prasījis nākamās spēļu kārtas prognozes, bet pašam viņam nav laika, un lai es kaut ko padomājot. Atbildēju, ka man nav problēmu kaut ko noprognozēt, un ķēros vērsim pie ragiem. Prognozes veidoju Krišjāņa Kariņa stilā – neliels apraksts par abām komandām, un iemesli kāpēc varētu uzvarēt viena vai otra komanda. Aizsūtīju Egilam uzrakstīto, un jau pēc brīža bija zvans atpakaļ – Wow, Super, negaidīju ko tādu! Manu veikumu novērtēja arī Valdis Timmermanis, un kopš tā brīža teju katru nedēļu manis jau pieminētajā web lapā parādījās gaidāmās kārtas prognozes. Tāpat rakstīju arī spēļu aprakstus, kurus vēlāk, kad „Kuršiem” pašiem parādījās mājas lapa, publicēju tur, bet iesākumā viss notika floorballmedia.com ietvaros. Ilgi gan tā lapa neizvilka, bet zināmu taciņu florbola popularizēšanā iemina gan.

Un tieši šodien, braucot mājās no darba, es atcerējos par saviem tā laika gara darbiem, un sapratu, ka šobrīd ir īstais brīdis, kad kāds no tiem ir jāizceļ no tumsas, jānotīra putekļi un jānodod lasīšanai. Par to, ko publicēt rakstu sērijas „Pats par savu naudu dzēru, pats rakstīju aprakstiņ’s” pirmajā daļā, es nešaubījos ne mirkli, jo manis aprakstītie notikumi tālajā 2005.gada pavasarī izmainīja Latvijas florbola pasauli, un tieši tagad šie notikumi var palīdzēt uz lietām paskatīties nedaudz savādāk... (turpmāk visās rakstu sērijas daļās vienu no galvenajā lomām ieņems kāda (varbūt pat abas) no divām komandām – „Rubene” un/vai „Lekrings”, un drīkstat trīs reiz minēt – kāpēc?)

 

Sezonas kulminācija – fināli.

Trīs no četrām sestdienas spēlēm tika aizvadītas saspringtā, varētu teikt pat nokaitētā gaisotnē. Vienīgā cīņa, kurā medaļas ieguvējvienība bija zināma jau pēc pirmā spēles perioda (5-0 LA labā), bija Latvijas Avīzes un Rīgas Lauvu cīņa par trešo vietu sievietēm. Pārejās trijos mačos par medaļām intriga tika uzturēta līdz pašām spēles beigām – papildlaiku un soda metienus ieskaitot.

Ķekavai tomēr bronza.

Sezonas sākumā florbola apskatnieki, pēc Blinda un Freimaņa došanās uz Latvijas Avīzi, Ķekavai prognozēja ja ne grūtu, tad noteikti arī ne vieglu sezonu, jo abi aizgājēji komandā spēlēja pirmās vijoles. Tā arī notika. Kūņāšanās pa tabulas vidusgalu, priekšā periodiski palaižot gan Bauskas Klēti, gan FK Rīgu, bija raksturīga Ķekavai 2004.gada nogalē, un, tikai pateicoties Gintam Bikaram, ķekavniekiem izdevās izrāpties no bedres, un nodrošināt sev trešo pozīciju pēc regulārā čempionāta. Tad viens sāpīgs zaudējums un divas smagas uzvaras pret SK Cēsis/Lekrings, zaudēts pusfināls nevienam citam kā nākošajiem čempioniem – Rubenei, pēc kā nāca cīņa par bronzas godalgām. Bauskas Klētij stāsts ir daudz savādāks – visstabilāk aizvadītā sezona visā komandas vēsturē, kas garantēja ērtu pretinieci ¼ finālā. Divas uzvaras pār FK Rīgu, divi zaudējumi līdzīgās spēlēs pret sezonas laikā nepārspēto Latvijas Avīzi, un nonākšana bronzas mačā nevis kā zaudētājiem, bet gan kā potenciāliem uzvarētājiem. Tieši šis faktors, manuprāt, bija viens no lielākajiem Bauskas Klēts ieročiem cīņā pret Ķekavu, jo, ja arī komanda būtu zaudējusi, neviens tai nepārmestu, teiktu: “Ķekava jau bija spēcīgāka, bet jūs esat malači, jo pirmoreiz esat tik augstu tikuši!”, savukārt, uzvaras gadījumā Bausku slavētu vēl vairāk.

Spēlei sākoties, komandu vārtos savas vietas ieņem Māris Ronis Ķekavai un Uģis Upenieks Bauskas Klētij. Spēles rezultātu 7.minūtē atklāj viesi (Bauskas Klēts), kad pēc Panteļejeva piespēles bumbiņu vārtu tīklā raida Feldmanis. Ķekava pretī liek Jansona vārtu guvumu. Abi vārti gūti minūtes laikā. Tad vēlreiz priekšā izvirzās Bauska (Grandovskis), bet jau pēc 26 sekundēm rezultātu izlīdzina Logins. Pirmā trešdaļa tā arī beidzas 2-2. Rezultāts neizšķirts, bet pirmā trešdaļa piederēja Bauskai, jo tika spēlēts pārdomāti, nevis nervozi (kā Ķekava), bet tikai Upenieka neveiksmīgi ielaistie vārti ļāva Ķekavai neatpalikt.

Otras trešadaļas sākums pieder Ķekavai – pirmajās divās minūtēs divi gūti vārti (Stepiņš un Lisovskis), un likās, ka vairs Ķekavu neapturēt. Lai gan Bauska negūst vārtus vairākumā, kad uz sodīto soliņa atpūšas pēdējo vārtu autors, viesiem izdodas vienus vārtus atgūt – tāls metiens padodas Dainim Akmentiņam. Vairs tikai mīnuss viens. Nepaiet pat minūte un Panteļejevs savām divām piespēlēm pievieno arī vārtu guvumu. Rezultāts atkal neizšķirts 4-4. Pēc šo vārtu zaudējuma Ķekavas vārtos stājas Valdis Svipsts. Ieguvēji noteikti ir baušķenieki, jo Svipsts Ķekavā spēlē tikai no marta sākuma, bet Upenieks jau gadiem ir Bauskas pamatvārtsargs. Tomēr rezultātu izmaina Jansons. Atpūtā ejot, 5-4 Ķekavai.

Trešā cēliena pirmajā minūtē Skudrītim ir iespēja pārsvaru dubultot, bet viņa raidītā bumbiņa atduras pret vārtu stabu. 42.minūtē baušķenieki rezultātu vēlreiz izlīdzina (šoreiz Māris Akmentiņš). Spēlē sākas skaidīšana, kas ilgst tieši astoņas minūtes – līdz brīdim, kad, Lisovskim izlaužoties cauri trim Bauskas spēlētājiem, Upenieks kapitulē. 6-5 mājiniekiem, bet jau pēc nedaudz vairāk kā minūtes Bauska atbild ar izgājienu divi pret vienu aizsargu. Ķekavnieks nospēlē pareizi piesedzot piespēli, bet kļūdās Svipsts, kurš neiznāk pretī Aivaram Duklavam, kura metiens ir precīzs. Jāspēlē vēl 10 minūtes, rezultāts 6-6. Bauskas Klēts gūst vārtus no vārtu priekšas – Krūmiņš no Gruncka piespēles. Jāspēlē nepilnas 7 minūtes, Ķekava izmanto ½ minūtes pārtraukumu. 58:18 ½ minūtes pārtraukumu paņem Bauskas Klēts. Pēc šī pārtraukuma spēlē sākas pats interesantākais. Neizskaidrojamu noraidījumu par bloķēšanu M.Akmentiņam piešķir spēles tiesnesis J.Kivkulis. Brīdī, kad jāspēlē vairs tikai nedaudz vairāk par minūti, un rezultāts uz tablo rāda neizšķirtu 7-7, tiek iedota lieliska iespēja gūt vārtus, tādējādi par 99.99% nodrošinot uzvaru. 59:29 vārti arī tiek gūti – no aizvārtes Jansons precīzi adresē bumbiņu vārtu priekšā esošajam Lisovskim, un bumbiņa ir tīklā. Jāspēlē vairs tikai 31 sekunde, Ķekavai pluss viens, tomēr baušķenieki aukstasinīgi dodas savā pēdējā uzbrukumā. Tiek spēlēts līdz pēdējam, un jau liekas, ka pēc Panteļejeva piespēles Akmentiņam, būs pagarinājums. Tomēr Akmentiņam metiens no vārtu priekšas teju vai tukšos vārtos noraujas un Ķekava svin uzvaru ar rezultātu 8-7.

Ja pirms trim gadiem (un arī šogad) par zelta puisēnu tika saukts Jānis Alps, tad šajā spēlē par bronzas puisēniem droši var nosaukt divus cilvēkus – pirmais noteikti ir Kristiāns Lisovskis, kurš guva 4 vārtus, bet otrais ir Jānis Kivkulis, kura mača beigās piešķirtais noraidījums izšķira spēles likteni. Žēl, bet neko nevar darīt, arī tiesneši ir tikai cilvēki.

Kas lēni nāk, tas labi nāk.

Tā varētu raksturot Rubenes sieviešu (precīzāk, meiteņu) komandas neatlaidīgo cīņu ceļā pēc Latvijas čempionāta zelta medaļam. Četrus gadus pēc kārtas tika izcīnītas bronzas medaļas, bija pienācis laiks zeltam.

Arī sieviešu līgu, tāpat kā vīriešu, skāra Lielā spēlētāju staigāšana, kuras rezultātā spēku samēri starp komandām krasi mainījās. Rīgas Lauvu vienību, kas iecīnīja zeltu pagājušajā gadā, pameta daudz vadošo spēlētāju, kuras devās gan uz ārzemēm, gan citām komandām, kā rezultātā varēja tapt Talsu sieviešu florbola komanda, arī Latvijas Avīze zaudēja dažas savas līderes. Tas viss kopā ļāva turnīra tabulas resnajā galā pēc regulārā čempionāta atrasties komandām, kas tur vēl nebija bijušas – bronzas meitenēm Rubenei/Rants un jaunizveidotai Talsu vienībai, kura čempionātā piedalījas pirmoreiz.

Rubenes komanda sevi uz zeltu pieteica jau sezonas sākumā, kad pēc pārsteidzošā neizšķirta pirmajā sezonas spēlē ar Ķekavas meitenēm (5-5), turpinājumā nezaudēja nevienā spēlē. Savkārt, Talsu vienības potenciāls tika saskatīts spēlētāju pieredzē, jo komandas pamats tika izvedots no spēlētājām, kas agrāk spēlēja Rīgas Lauvās un LPA. Talsu tikšana finālā tika uzskatīta par pārsteigumu, jo pusfinālā kurzemnieces tikās ar nevienu citu kā Latvijas Avīzi, un spēlēs līdz divām uzvarām to pārspēja (5-2;1-4;6-2). Rubenietēm ½ finālā pretī stājās Rīgas Lauvas, kuras tika uzvarētas divās spēlēs (10-2 un 5-3). Tā kā Rubene/Rants Talsu vienību savstarpējās spēlēs regulārā turnīra ietvaros bija uzvarējusi pārliecinoši, tad likās, ka arī finālā talseniecēm nebūs nekādas izredzes, bet tā nebūt nebija. Spēle...

Komandu vārtos stājās divas labas, bet ļoti atšķirīgas vārtsargzes – Rubenes vārtos – jaunā un daudzsološā Dace Rumbiņa, bet Talsu vārtos – pieredzējušā Jana Trifanova. Jaunība pret pieredzi vārtsargu duelī. Tas pats bija arī starp laukuma spēlētājām – Talsu rindās cīnījās gan zeltītas spēlētājas, gan spēlētājas bez medaļām, bet kā vienas tā otras ar daudzu gadu pieredzi, savukārt, reti kurai Rubenes spēlētājai ir vairāk par divdesmit gadiem, kur nu vēl pieredzes svarīgās spēlēs. Tieši jaunība un finālu pieredzes trūkums bija par iemesliem, lai spēle ieilgtu līdz pēcspēles soda metienu izpildīšanai.

Ja pēc jaunajiem noteikumiem spēles protokolā nebūtu jāatzīmē vārtsargu vārtos stāšanās laiks, tad par pirmo spēles periodu protokolā nebūtu ierakstu, jo netika gūti nevieni vārti, kā arī netika piešķirti noraidījumi, jo nebija jau arī par ko. Periods tika aizvadīts komandām periodiski uzbrūkot – Rubenei saspēle vienkārši bija kaut kur pazudusi, bet Talsiem uzbrukumi tika apslāpēti, bumbiņai iestriegot Rubenes aizsardzēs vai arī Rumbiņai atvairot metienus. Rezultāts pēc 1.trešdaļas 0-0.

Otro periodu vaiksmīgāk uzsāk kurzemnieces – 22.minūtē pēc rubeniešu nesaprašanās pēc metiena atlecošo bumbiņu vārtu priekšā pielabo Elīna Rutkovska. Rezultāts 0-1 viesēm. 34.minūtē, Baibai Jurušai kļūdoties atdodot piespēli, to pārķer Zeltīte Bankava, kura bumbiņu nekavējoties atdod savai māsai Edītei Bankavai, pēdējā to raida vārtos kritienā, izlīdzinot spēles rezultātu 1-1. Pēc divām minūtēm vēlreiz precīza ir E.Bankava – ar metienu no labās malas tuvajā stūrī viņa izvirza savu komandu vadībā 2-1. Tā arī beidzas otrais spēles cēliens.

Trešajā periodā abu komandu mēģinājumi gūt vārtus ir neveiksmīgi. Arī realizēt skaitlisko vairākumu Rubenei neizdodas (par spēli ar roku noraidīta Ieva Krauze). Izturot mazākumu talsinieces sāk uzbrukt daudz bīstamāk. Tā 51.minūtē vienā no šādiem uzbrukumiem Krauze dod piespēli pa gaisu savai komandas biedrei, bet bumbiņa pie viņas nenonāk. Tā atsitas pret tobrīd vārtu priekšā esošās Evijas Vītolas nūju un nonāk vārtos. Rezultāts 2-2. Pēc šī vārtu guvuma liekas, ka dāmas ir atguvušas elpu, un sākas daudz asāks un ātrāks florbols, bet arī atlikušajās 9 minūtēs vārti netiek gūti, tāpēc ir nepieciešams pagarinājums. Desmit minūšu papildlaiks līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem. Papildlaika 3.minūtē abām komandām ir lieliskas iespējas gūt uzvaras vārtus, bet tās netiek realizētas. Pagarinājumam tuvojoties beigām (PL 8:37), talsenieces palaiž garām zelta medaļas – Ilze Stukule no aizvārtes bumbiņu piespēlē vārtu priekšā pilnīgi brīvajai Guntrai Stockai, kuras raidītā bumbiņa atsitas pret vārtu stabiņu, tad pret Rumbiņas kāju, bet tomēr izlec ārā no vārtiem. Šim metienam vajadzēja būt zelta vērtam, bet tas atnesa tikai sudrabu. Arī atlikušajā laikā nekas nenotiek. Tātad zelta īpašnieces tiks noteiktas ar pēcspēles soda metienu palīdzību. Treneri iesniedz sarakstus, ar tām spēlētājām, kuras izpildīs soda metinus. Starp komandu kapteinēm tiek veikta izloze – uz vārtiem, kas tuvāk talsenieču soliņam pirmās soda metienu izpildīs talsenieces. Pirmā soda metienu dodas izpildīt Ieva Krauze, bet nesekmīgi, bumbiņu atvaira Rumbiņa. Kārta rubenietēm – uz centru dodas Zane Klabere, bet arī viņa uzmet vārtsardzei. No Talsu rindām soda metienu izpilda Natālija Švāģere – virsū Rumbiņai. Tomēr Linda Līce (Rubene) savu izdevību garām nelaiž – vairākas māņkustības un bumbiņa ir vārtos. Rutkovska met garām vārtiem, bet E.Bankava ar precīzu metienu Trifanovai zem elkoņa realizē savu soda metienu. Ja nākamais talsinieču bullītis netiks realizēts, tad Rubene/Rants kļūs par čempionēm. Un tā arī notiek. Stockas metienu atvaira Rumbiņa, Rubenei pirmais zelts!

Lai arī šai cīņai nebija jāilgst ilgāk par 60 minūtēm, cepuri nost Talsu komandas priekšā, kas parādīja, ka statistika ir un paliek tikai statistika un ka katra cīņa ir atšķirīga. Rubenei/Rants pirmais zelts, Talsiem pirmās medaļas, skatītājiem un līdzjutējiem aizraujošs trilleris florbola laukumā. Labs ievads galvenai dienas spēlei…

Cāļus skaita pavasarī.

Kādreizējā basketbola kluba “Liepāja” skandalozā trenera Pētera Višņēvica izteicienu (“Cāļus skaita pavasarī!”) par 1999/2000.gada basketbola čempionāta medaļas potenciālajiem ieguvējiem droši var attiecināt uz šī sezonas Latvijas čempionāta florbolā finālspēli vīriešiem starp Latvijas Avīzi un Rubeni, jo arī tāpat kā piecus gadus atpakaļ, tā arī šogad uzvaru izcīnīja komanda, kurai tas vismazāk tika prognozēts. BK “Liepāja”, togad spēlējot nepārliecinoši, lieliski nospēlēja izslēgšanas spēles, kā arī ieguva bronzas medaļas. Rubene šosezon, par spīti tam, ka Latvijas Avīze tikai vienreiz sezonā izbaudīja zaudējuma garšu un bija gatava to neatkārtot, identiskā spēlē taj, kas tika spēlēta 30.oktobrī Rubenes Sporta namā, spēja izcīnīt uzvaru gada svarīgākajā spēlē – spēlē par čempionu kausu un titulu.

Alda Paegles vēlme izveidot spēcīgu komandu, kurai par pamatu būtu spēlētāji, kas ne reizi nebija izcīnījuši medaļas, īstenojās, radot vienību, par kuru runā visi un runās vēl ilgi. Vieni saka, ka tas ir tikai mākslīgs veidojums, kuram nebūs ilga nākotne, citi – ka tas ir pamats tradīcijām un vēl vienai Eiropas klases komandai.

Latvijas Avīzei bija tikai viens zaudējums 24 regulārās sezonas spēlēs – tas ir jauns Latvijas rekords. Tomēr zīmīgi, ka šis vienīgais zāģis tika piedzīvots pret Rubeni, komandu, ar kuru Latvijas Avīze tikās arī finālā. Rubenei sezonā no 24 spēlēm divi zaudējumi un četras spēles nospēlētas neizšķirti. Arī šis rādītājs ir iespaidīgs, bet redzot to, ka rubeniešiem finālā pretī stāsies neviena cita komanda kā Latvijas Avīze, kurai zaudēts tika divreiz, daudzi florbolā iesaistītie lika tieši un galvaspilsētas vienību. Šāda uzticēšanās un pārliecība no fanu, apskatnieku un funkcionāru puses nevarēja palikt bez sekām. Un nepalika ar…

Jau ½ finālos pret Bauskas Klēti Latvijas Avīze virs nebija tas spēks, kas kā sērkociņus lauza gan Rubenes, gan Ķekavas, gan Lekringa aizsardzību. To pamanīja daudzi, un sāka domāt par to, vai LA tik tiešām uzvarēs finālā, jo ar tādu spēli finālā nav ko darīt. Rubene savu spēku tā īsti sezonā vēl nebija parādījusi. Vai viss tika atstāts finālam?

Spēli komandas sāk optimālākajos sastāvos. Rubenei vārtos Arturs Vilkaitis, Latvijas Avīzei – Atis Blinds. Pretēji prognozēm Jānis Dainis ir nolēmis spēlēt ar trīs maiņām, LA trīs maiņu taktika ir katrā spēlē. Rubenei uzvarēts pirmais iemetiens, pēc kura seko arī pirmais uzbrukums, kurš kā daudzi nākošie pie loģiskām beigām nenonāk. Rubene spēlē no aizsardzības, atbildot ar pretuzbrukumiem, savukārt, avīžnieki turpina sezonas laikā praktizēto bombardēšanu. 3.minūtē divu minūšu noraidījumu par atkārtotiem pārkāpumiem saņem rubenietis Jānis Belasovs. Latvijas Avīzei iespēja atklāt spēles rezultātu, bet viņiem šī iespēja nav gara, jo apturot vienu no Rubenes pretuzbrukumiem, uz sodīto spēlētāju soliņa dodas LA spēlētājs A.Regža. Spēlējot vienādos sastāvos bumbiņu kontrolē vidzemnieki, bet rezultāts netiek atklāts. 13.minūtē Rubenes nomināli trešā maiņa rezultātu tomēr atklāj – no M.Daiņa metiena atlecošo bumbiņu vārtu priekšā pielabo L.Vidzis. Rubene (daudziem par pārsteigumu) izvirzās vadībā. Latvijas Avīze turpina bīstami uzbrukt, bet rezultāts nemainās, un, ejot atpūtā, rezultāts 0-1 Rubenes labā.

Otro trešdaļu komandas turpina kā pirmo – Rubene aizsargājoties, Latvijas Avīze uzbrūkot. Taču jau atkal LA nespēj apturēt Rubenes trešo uzbrucēju virknējumu Vidzis-Dainis-Grunšteins, no kuriem pēdējais, apvadot vienu no LA uzbrucējiem, piespēlē Vidzim, kurš, neviena netraucēts, no pustālas distances raida bumbiņu vārtos. 0-2 Rubenei. Normunds Zvejnieks uzreiz pieprasa ½ minūtes pārtraukumu. Daudziem ir zināms, ka pēc ½ minūtes paņemšanas, Latvijas Avīze pārvēršas līdz nepazīšanai – tā sāk spēlēt kā no grāmatas, un to ir grūti apturēt. Tā notika arī šoreiz. 32.minūtē abpusēju noraidījumu par grūstīšanos saņem Ulmanis un Regža. Vienādos sastāvos labāki ir dzelteni-melnie – no Juškevica piespēles ar tālu raidījumu pirmos vārtus LA labā gūst Ainārs Anis. Rezultāts 1-2, joprojām Rubenes labā. 38.minūtē vēlreiz uz noraidīto spēlētāju soliņa dodas Ulmanis (turēšana). Šo izdevību garām Latvijas Avīze nelaiž – precīzs ir Freimanis. Rubenes apmulsumu 20.minūtē izmanto Juškevičs, kura metiens no vārtu priekšas ir precīzs. Pēc otrā perioda situācija mainījusies – nu jau vadībā ar pluss viens ir Latvijas Avīze 3-2.

Jau pašā trešā perioda sākumā divu minūšu noraidījumu izpelnās Pīlups (nepareiza grūšana). Šī vairākuma laikā Rubenei padodas tikai viens sakarīgs metiens, kad no Bagāta piespēles Jēkabsons trāpa Blindam pa ķiveri. Visi pārējie uzbrukumi aiziet pa tukšo neprecīzo piespēļu dēļ. Arī Latvijas Avīze savu vairākumu, kad 10.minūtē noteikumus pārkāpj J.Peičs, nerealizē. Izturējuši mazākumu, rubenieši dodas uz priekšu un gūst vārtus – ar tālu metienu rezultātu izlīdzina Inģists, bet prieks ir īss, jo jau pēc 34 sekundēm no vārtu priekšas pēc Juškeviča piespēles precīzs ir Semjonovs. Zvejnieks no prieka pat palecas. 17.minūtē Jānis Dainis pieprasa ½ minūtes pārtraukumu, pēc kura rubenieši Blinda vārtu priekšā savērpj tādus virpuļus, ka, mēģinot tos pārtraukt, Andis Blinds nospēlē guļus, par ko tiek nozīmēts aizturētais noraidījums, ko pārtrauc LA spēlētājs, izsitot no vārtu laukuma bumbiņu ar augsti paceltu nūju. Divas minūtes Blindam, soda sitiens 4 metru attālumā no vārtiem Rubenei. Jēkabsons pie kreisā stabiņa, Bagāts pie labā, pie bumbiņas Iņģists, blakus  Inģistam – Belasovs un Alps. Inģists nomāna vienreiz, tad vēl reiz, un tad bumbiņu piespēlē Bagātam, kurš to raida jau tukšos vārtos. Šo vārtu guvumu viennozīmīgi var nosaukt par skaistāko finālspēlē. Rezultāts atkal neizšķirts – 4-4. Pusminūti vēlāk no Semjonava piespēles Juškevičs nerealizē labu iespēju gūt vārtus, un trešdaļa (nevis spēle) beidzas ar neizšķirti 4-4. Tātad papildlaiks.

Papildlaika pirmajā minūtē rubenieši neizmanto ideāli izspēlētu kombināciju, lai iemestu pēdējo golu šajā sezonā – Inģists, centrā pārtvēris piespēli, bumbiņu adresē labajā malā Jēkabsonam, kurš to uzreiz raida uz otru malu, vienu pret vārtsargu izvirzot Alpu, bet viņam vārtus gūt neizdodas, tomēr jau pēc brīža, kad tablo rāda, ka spēlētas četras minūtes, Alps ar metienu pēc pagrieziena gūst uzvaras vārtus, attaisnojot savu palamu zelta puisēns, jo arī pirms trim gadiem Ventspilī līdzīgā spēlē Alps pagarinājumā guva uzvaras vārtus.

To, kas notika pēc šiem vārtiem, nevar aprakstīt – triumfs Rubenei, traģēdija Latvijas Avīzei. Rubenieši lidoja, dzelteni-melnie bija kā nolīdzināti līdz ar zemi.

Rubenei divi zelti – ko tādu viena kluba komandām vēl nebija izdevies realizēt. Kā teikt – citiem būs uz ko tiekties, bet vai to izdosies atkārtot? Jāmēģina ir noteikti, jo tikai darot var izdarīt, tikai spēlējot var uzvarēt, un tikai tad mums būs vēl kāda izdevība redzēt ko tādu, ko sestdien varējām vērot Nacionālajā Sporta manēžā.

Uzzini par mani vairāk!

1. Dzimšanas vieta
"pilsētā, kurā piedzimst vējš...

2. Iesauka
Biksis, Šamanis, Lauķis

3. Ko darītu, ja Tavā ricībā būtu 1 miljons latu?
Nebūtu..., bet, ja būtu, tad arī tu dzīvotu labāk

4. Biežāk lietotais dzēriens
Alus? varbūt...

5. Gardākais ēdiens
Krāsnī cepti vistu stilbiņi ar kartupeļiem un tomātu-sīpolu salātiem

6. Iecienītākā televīzijas pārraide
CSI Miami (Horeišos)

7. Lasītākais žurnāls/avīze
Forbes, spēļu puika (Playboy)

8. Populārākais interneta portāls
Ir redzēts, ka raksta "tweeter"

9. Iedvesmojošākā mūzika
Dakota

10. Mīļākā krāsa
Sniegs saulainā dienā

11. Dzīves moto
Esi labs, un dari labas lietas...

12. Sporta aktivitātes ārpus florbola
Trauku mazgāšana (arī tur mugura ir putās)

13. Elks florbolā (Latvijā/ārvalstis)
Jānis Inģists

14. Ja es nespēlētu florbolu, es būtu...
Liepājā vai Rīgā

15. Seksīgākais KSK dibens pieder...
ZB

16. 3 priekšnoteikumi, lai kļūtu par labu florbolistu
Ienaidnieks sevī, pretinieku komandā, un savā komandā!

17. Kurš ir slinkākais/-ā KSK florbolists/-e
Bērziņš R.

18. Ko vēlētos uzlabot savā spēlē?
Laukuma pārredzēšanu, jo citur esmu asmenis

19. Florbola klubs, kurā gribētu spēlēt
done

20. Sīkstākais pretinieks laukumā
Visi tie ātrie cukurgalvas

21. Nozīmīgākā spēle/-s karjerā
Ja man prasītu par skaistāko golu, tad atbilde nebūtu jāmeklē, bet tagad...

22. Mērķis 2011./12. gada sezonā?
Palīdzēt kādam piepildīt sapni!

"Kocēnu sporta klubs" © 2008
info@ksk.lv