Mārtiņš Larinovs | Rubene
Dzim.dat.: 1984-12-10
Pozīcija: Aizsargs
Nūjas satvēriens: L
Augums: 181 cm
Svars: ~89 kg
Ekipējums: mani sponsorē
Spēlējis izlasē: nop
Pirmais treneris: A.Pusaudzis
Veids Spēles Vārti Piespēles Punkti S.min
LČ spēle 18 2 3 5 4
LČ izslēgšanas spēle 0 0 0 0 0
Klubu turnīru spēle 0 0 0 0 0
Draudzības spēle 0 0 0 0 0
Valstsvienības spēle 0 0 0 0 0
Sezonā kopā: 18 2 3 5 4

Rakstu sērijas „Pats par savu naudu dzēru, pats rakstīju aprakstiņ’s” 2.daļa – „Mighty Come back” / Mārtiņš Larinovs

Kaut kā tā nu ir sanācis, ka šosezon atjaunotā vīru (varbūt arī, ka tomēr zēnu) komanda „Rubene” tādu kārtīgu atspēlēšanos nav veikusi. Sakot un rakstot – kārtīgu – es domāju atspēlēšanos no mīnus 3 vai 4, un tad uzvarējusi. Jā, ir bijis mīnus divi (divreiz pret Talsi/Triobet), bet no trīs vai vairāk vārtu deficīta nav izdevies tikt atpakaļ uz zaļa zara, nemaz nerunājot par sekojošu uzvaru. Taču (jau atkal atskats uz vēsturi) bija laiks, kad „Rubene” spēlēja pēc brazīliešu principa – metat, cik gribat, mēs iemetīsim vairāk, bet ne jau tas notika tāpat vien, tam apakšā bija liels darbs un vēl lielāka vēlme to izdarīt. Un kā 10 gadus atpakaļ teicis tagadējais „Rubene” komandas treneris Ainārs Zelčs, tad atspēlēties var nevis Pēteris Pētersons, bet komanda, kurā spēlē Pēteris Pētersons. Viena no šādām atgriešanās reizēm notika 2005.gada 30.janvārī.

„Stiprākais tomēr uzvar.

Lai kā arī to vēlētos florbolu spēlējošie, tajā iesaistītie un par spēlēm gādājošie, tomēr divas sensācijas pagājušā spēļu kārta Latvijas 12.čempionātā florbolā neatnesa. Latvijas Avīzei divas uzvaras, Ķekavai tāpat, Lekrings, visam par spīti, uzvarēja Bauskas Klēti, kas spēles izskaņā zaudēja cēsniekiem, vienubrīd esot pat vadībā ar pluss pieci, savukārt, Rubene uzvarēja Kuršus. Vidzemnieku uzvaru spēlē pret vēju pilsētas florbolistiem paredzēja visi, bet neviens pat iedomāties nevarēja, ka Jāņa Daiņa vadītajai vienībai nāksies atspēlēties no 0-4…

Kuršu spēle pret Latvijas vicečempioniem iesākumā bija paredzēta svētdien, septiņos vakarā. Attālums starp Liepāju un Rubeni ir vairāk nekā 300 kilometru, tāpēc liepājniekiem šāds spēles laiks īpaši pie sirds negāja, bet, par izbrīnu un prieku Kuršiem, rubenieši spēli pārcēla piecas stundas agrāk, līdz ar to spēle sākās augstākajai līgai neierastā laikā – 14.00. Spēle ar nepacietību gaidīja abas komandas, jo Rubenei vajadzēja revanšēties savu skatītāju priekšā par neizšķirtu, kas ar Kuršiem tika nospēlēts septembrī, bet Kuršiem spēle varēja atnest vēl kādu punktu, ar ko nostiprināt savu pozīciju turnīra tabulā. Punktus varēja gaidīt, jo iepriekšējās savstarpējās spēlēs Kuršu sniegums ir bijis ļoti mainīgs – pret Rubeni piedzīvots Kuršu pēdējo gadu smagākais zaudējums 0-17, zaudējums tikai mača galotnē ar 9-12, neizšķirts 8-8 un zaudējums Liepājas skatītāju priekšā ar rezultātu 2-8. Spēlei vajadzēja būt interesantai un tā arī bija.

Lai gan Rubenes sastāvā pirms spēles iesildījās arī viens no Latvijas labākajiem vārtsargiem Artūrs Vilkaitis, Rubenes vārtus Jānis Dainis uzticēja sargāt jaunajam Ingum Denovam, par ko viesi bija izbrīnīti. Kuršu vārtos stājās liepājnieku pirmais numurs Mārtiņš Krūms, kas spēlē pret Ķekavu guva traumu, bet par spīti iesprāgušajam un sāpošajam atslēgas kaulam, laukumā aizvadīja visu spēli.

Tam, kas notika spēles pirmajā periodā, noticēt bija grūti gan mājiniekiem, gan viesiem. Spēlēta bija tikai sešdesmit viena sekunde, kad rezultātu atklāj viesi – no Gunta Kleina piespēles vārtus gūst viesu līderis Gints Siliņš. Pēc 3,5 minūtēm noraidījumu par pretinieka turēšanu saņem Rubenes spēlētājs Mārtiņš Dainis. Kuršiem šo vairākumu izdodas realizēt un viņi jau ir vadībā ar 0-2 – ar tālu metienu atkal vārtus gūst Gints Siliņš (Raita Buša piespēle). Tad par nepareizu sitienu uz divām minūtēm tiek noraidīts Kuršu spēlētājs Aivis Tālbergs. Vairākuma realizācija Rubenei ir izstrādāta lieliski, tomēr mājiniekiem samazināt rezultāta starpību neizdodas. Tiek dotas pārāk daudz piespēles, pēc kurām neseko metieni pa vārtiem. Izturējuši mazākumu, Kurši gūst vēl vienus vārtus. Atņemot Rubenes aizsardzības zonā pretiniekam bumbiņu, precīzs ir viesu spēlētājs Mārtiņš Larinovs. Rezultāts jau 0-3 viesu labā. Uz septiņām minūtēm vārtu gūšana tiek apturēta, bet tad jau atkal precīzs ir Kuršu spēlētājs Gints Siliņš. Saņemot piespēli no vārtsarga, viņš bumbiņu raida Rubenes vārtos, tādējādi panākot savai komandai jau četru vārtu pārsvaru. Tomēr ilgs nav viesu prieks, jo jau pēc 12 sekundēm pirmos vārtus Rubenes labā no Māra Miķelsona piespēles gūst Aigars Belasovs. Atpūtā ejot, rezultāts neticams – 1-4 Rubene iedzinējos.

Ja arī otrajā trešdaļā Kurši būtu turpinājuši aizsākto spēles stilu, varbūt viņi parūpētos par sensāciju, bet tā nenotika. Kā auksta duša pār liepājnieku galvām viņu sargātajos vārtos tika sabērtas 4 bumbiņas, un bērēji bija rubenieši. Nepilnās septiņās minūtēs mājinieki jau bija izvirzījušies vadībā ar 5-4. Otrās trešdaļas sešpadsmitajā sekundē no Jāņa Inģista piespēles precīzs ir Māris Miķelsons. Brīdi vēlāk Inģists vārtu guvumā asistē Aigaram Belasovam. Tad no Jāņa Peiča piespēles vārtus gūst Artis Denovs, un rezultāts kļūst neizšķirts 4-4. Nepaiet pat divas minūtes un Kuršu vārtu vīrs no saviem vārtiem izņem jau piekto bumbiņu – no Uģa Ulmaņa piepēles Rubeni vadībā izvirza Lauris Vidzis. Šajā brīdī likās, ka maisam gals ir vaļā un Rubenes vienību neviens vairs apturēt nevarēs. Šķita, ka mājinieku pārsvars turpinās augt līdz pat spēles beigu svilpei. Tik ātri zaudēti 4 vārti patiesībā arī izšķīra Kuršu likteni šajā mačā. Iemesls – viesi pārāk ātri “iesēdās” aizsardzībā, tādējādi ļaujot tehniskākajiem rubeniešiem brīvi saspēlēties pa visu laukumu, ko vidzemnieki pieprot pat ļoti labi. Tomēr mājinieku izrāvienu aptur viesi, panākot spēlē neizšķirtu 5-5. Aivja Tālberga raidīto bumbiņu vārtu priekšā pielabo Mārtiņš Larinovs. Pēc mirkļa divu minūšu noraidījumu saņem Rubenes “aizsardzības balsts” Aigars Belasovs (atkārtoti pārkāpumi), bet Kuršiem realizēt šo vairākumu neizdodas. Toties pēc mazākuma izturēšanas vidzemnieku spēlētājs Jānis Peičs vēlreiz vadībā izvirza Rubeni (piespēle Artim Denovam). Pēc otrās trešdaļas, kura pilnībā tika aizvadīta zem Rubenes zīmes (trešdaļa uzvarēta ar 5-1), rezultāts uz tablo vēstīja 6-5 mājinieku labā.

Trešo periodu labāk uzsāk Rubene, pirmoreiz izvirzoties vadībā ar pluss divi – vārtus gūst jaunākais rubeniešu uzbrukuma trijnieks. No Jāņa Grundšteina piespēles skaistus vārtus gūst jaunākais komandas spēlētājs Kristaps Priede. Situācijā, kad komanda var zaudēt punktus, tikai un vienīgi apsveicama ir Jāņa Daiņa rīcība, laižot laukumā arī komandas jaunos censoņus, kuri, gods, kam gods, nospēlēja lieliski.

Vēl vairāk savu pārsvaru palielināt Rubene varēja realizējot vairākumu, kad par pretinieka bloķēšanu uz divām minūtēm piespiedu atpūtā tiek nosūtīts Kurši aizsargs Guntis Kleins, bet jau atkal, mājiniekiem pārkombinējoties, vairākums netiek realizēts. Viesiem vienus vārtus atgūt tomēr izdodas, kad jau ceturto reizi bumbiņu pretinieku vārtos raida Gints Siliņš, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam – 7-6. Tomēr izlīdzināt rezultātu Kuršiem neizdodas, jo savus otros vārtus ar netveramu metienu zem vārtu pārliktņa pēc Arta Denova piespēles gūst Jānis Peičs. Šis duets kopumā spēlē guva 3 vārtus. Komandas vēl pa reizei apmainās ar noraidījumiem, bet rezultāts šaja laikā nemainās, un spēlei beidzoties ar rezultātu 8-6 uzvaru svin Rubene.

Par labākajiem spēlētājiem savās komandās tika atzīti: Kuršiem – Gints Siliņš (viņa kontā 4 vārti), bet Rubenei – Jānis Peičs (2 vārti un 1 piespēle).

Domājams, ka pēc šīs spēles abas komandas izdarīja svarīgus secinājumus gan par savām stiprajām, gan vājajām vietām, un mācīsies no tiem, jo kā nekā nākošajā kārtā abām vienībām pretī stāsies florbola grandi – Rubene otrreiz NBS zālē tiksies ar Latvijas Avīzi, savukārt, Kurši savās mājās uzņems Ķekavu. Lai veicas gaidāmajās cīņās!"

Uzzini par mani vairāk!

1. Dzimšanas vieta
"pilsētā, kurā piedzimst vējš...

2. Iesauka
Biksis, Šamanis, Lauķis

3. Ko darītu, ja Tavā ricībā būtu 1 miljons latu?
Nebūtu..., bet, ja būtu, tad arī tu dzīvotu labāk

4. Biežāk lietotais dzēriens
Alus? varbūt...

5. Gardākais ēdiens
Krāsnī cepti vistu stilbiņi ar kartupeļiem un tomātu-sīpolu salātiem

6. Iecienītākā televīzijas pārraide
CSI Miami (Horeišos)

7. Lasītākais žurnāls/avīze
Forbes, spēļu puika (Playboy)

8. Populārākais interneta portāls
Ir redzēts, ka raksta "tweeter"

9. Iedvesmojošākā mūzika
Dakota

10. Mīļākā krāsa
Sniegs saulainā dienā

11. Dzīves moto
Esi labs, un dari labas lietas...

12. Sporta aktivitātes ārpus florbola
Trauku mazgāšana (arī tur mugura ir putās)

13. Elks florbolā (Latvijā/ārvalstis)
Jānis Inģists

14. Ja es nespēlētu florbolu, es būtu...
Liepājā vai Rīgā

15. Seksīgākais KSK dibens pieder...
ZB

16. 3 priekšnoteikumi, lai kļūtu par labu florbolistu
Ienaidnieks sevī, pretinieku komandā, un savā komandā!

17. Kurš ir slinkākais/-ā KSK florbolists/-e
Bērziņš R.

18. Ko vēlētos uzlabot savā spēlē?
Laukuma pārredzēšanu, jo citur esmu asmenis

19. Florbola klubs, kurā gribētu spēlēt
done

20. Sīkstākais pretinieks laukumā
Visi tie ātrie cukurgalvas

21. Nozīmīgākā spēle/-s karjerā
Ja man prasītu par skaistāko golu, tad atbilde nebūtu jāmeklē, bet tagad...

22. Mērķis 2011./12. gada sezonā?
Palīdzēt kādam piepildīt sapni!

"Kocēnu sporta klubs" © 2008
info@ksk.lv