Florbola dienas bilance – 3 no 4
2014-03-02

Vakar, 1.martā spēles Kocēnu sporta namā aizvadīja abas mūsu virslīgas un pirmās līgas komandas. Kopējā dienas bilance – pozitīva, trijās no četrām spēlēm mūsu kluba komandas guva panākumu.

Vīrieši 1.līga. Kā pirmie laukumā devās 1.līgas vīri, kuri aizvadīja izšķirošo cīņu par iekļūšanu pusfinālā pret SK Babīti. Par to, ka spēle nebūs viegla, lielā mērā jau bija skaidrs pēc ceturtdienas aizvadītā mača, kur izdevās uzvarēt 7-3 un panākt izlīdzinājumu sērijā. Kā pēc spēles atzina komandas treneris Ivars Jēkabsons – šajā mačā svarīgi bija turpināt iesākto sezonā un spēlēt ar trijām maiņām, varbūt tāpēc spēles sākums sanācis nedaudz lēns. Taču visu izšķīrusi koncentrēšanās un komandas darbība, konkrētus spēlētājus izcelt nav iespējams.

Arī sestdienas spēle ritēja pēc līdzīga scenārija. Lai arī mūsu komanda pārsvarā kontrolēja bumbiņu un spēles sākumā izvirzījās vadībā pat ar 2-0, tomēr intriga par spēles rezultātu saglabājās līdz pašām spēles beigām. Turklāt minūti pirms trešās trešdaļas beigām pie rezultāta 5-6 mūsu komanda nonāca mazākumā 3 pret 5! Taču neskatoties uz viesu komandas pūliņiem, uzvaru izdevās nosargāt, tādējādi iekļūstot Latvijas vīriešu 1.līgas čempionāta pusfinālā! Lielisku sniegumu izšķirošajā spēlē nodemonstrēja Leo Lapiņš, gūstot 4 no komandas 6 vārtiem.

Sievietes virslīga. Lai arī mūsu dāmas jau nodrošinājušas uzvaru regulārajā čempionātā, un šī spēle neko vairs neizšķīra, tomēr meitenes neapstājas un turpina spēlēt pārliecinoši. Sezonas rekorduzvara pār komandu FK Ādaži 21-3. Rezultatīvākā un labākā spēlētāja – Liene Adamane 9 punkti (3+6). Interesants fakts šajā spēlē, ka pie punktiem tikušas visas māsas Bankavas un tikai, gūstot vārtus: Zeltīte Bankava (6+0); Edīte Bankava (2+0) un Kristīne Bankava (2+0).

Vīrieši virslīga. Pārfrāzējot teicienu, cāļus skaita rudenī, florbolā varētu teikt – cāļus skaita pavasarī! Vakar vīriešu virslīgas komandai sākās sezonas aizraujošākā daļa – PLAY OFF jeb izslēgšanas spēles.

Pirmajā kārtā jeb 1/4daļu fināla spēles jāaizvada pret komandu FK Rīga. Pirmo spēli, kas tika aizvadīta vakar, mūsu komanda iesāka pārliecinoši – pārsvarā bumbiņu kontrolēja mūsējie un izdevās izvirzīties vadībā, pirmajā pārtraukumā dodoties ar rezultātu 3-0. Jāteic, ka vairākās epizodēs lieliski nospēlēja mūsu vārtsargs Āris Aldiņš, glābjot komandu no vārtu zaudējuma. Pirmoreiz mūsu vārtsargu viesu komandai izdevās pārspēt vien trešās trešdaļas vidū. Kopējais spēles rezultāts – 6:2. Kopumā par spēli var piekrist Ivara Jēkabsona teiktajam pēcspēles intervijā portālam sportacentrs.com[1] – ka komandai labāk jānostrādā aizsardzībā, un ka lielā mērā šāds rezultāts noturējās, pateicoties Āra Aldiņa sniegumam, kurš arī tika atzīts par mača vērtīgāko spēlētāju.

Taču komanda ir komanda, vienu dienu viens spēlētājs ir veiksmīgāks, citu dienu atkal cits. Ir kur pielikt, lai jau šodienas spēlē izdotos progresēt.

Plkst.16.00 Kocēnu sporta namā ¼ fināla 2.spēle Rubene – FK Rīga!  Tev tur ir jābūt!

Sievietes 1.līga. Pašā vakarā kārtējo regulārās sezonas spēli aizvadīja mūsu pirmās līgas dāmas, savā laukumā piekāpjoties Rīgas Lauvām 0-5. Labākā šajā spēlē – Karīna Fatejeva.

Nākamā spēle jau šodien, uzreiz aiz virslīgas spēles – plkst.18.30 pret Liepāju.