Ainārs Zelčs: "Jutu, ka ir laiks pārmaiņām"
2014-08-18

Publiskajā telpā jau labu laiku atpakaļ ir tapis zināms, ka 2014/2015. gada sezonu Rubenes vīriešu komanda uzsāks cita galvenā trenera vadībā- pa Aināra Zelča trīs gadu garumā iemīto taciņu turpinās doties ilggadējais Rubenes spēlētājs Ivars Jēkabsons.
Lai arī samērā ilgs laiks ir pagājis no pēdējās rubeniešu spēles vēl Aināra vadībā (zaudējums savā laukumā mača galotnē piektajā play off ceturtdaļfināla spēlē pret FK "Rīga"), tomēr jūtams, ka tieši šo spēli un tās iznākumu viņš nav aizmirsis vēl šobrīd. 


Pēc 3 sezonu Rubenes vīru virslīgas komandas vadīšanas esi nolēmis šo procesu vairs neturpināt. Kā un kāpēc nonāci pie šāda lēmuma?

Apstākļu sakritības kopums.

Kāpēc mest mieru trenēšanai pieņēmi tieši šobrīd, nevis, teiksim, pēc gada, diviem vai trim?

Jūtu, ka jaunu impulsa dzirksteli vairs „nepiešķilšu”!

Savulaik, stājoties Rubenes virslīgas komandas trenera amatā, Tu izteicies, ka ar atjaunoto Rubenes sastāvu pirmās 2 sezonas būs tāda kā apostīšanās un pieredzes uzkrāšana, bet jau trešajā jābūt rezultātam. Principā tā arī notika un trešā gada regulārā sezona noslēdzās labi, taču izslēgšanas spēles beidzās priekšlaicīgi. Kas notika?

Abās pēdējās ¼ spēlēs neieklausījos savā „iekšējā balsī” – domāju vienu bet darīju citu, nesaku, ka tas bija izšķirošais bet......!

Šobrīd, kad emocijas ir pierimušas, nešķiet, ka vajadzēja tomēr palikt vēl vismaz uz vienu sezonu? Varbūt šī ceturtā būtu tā īstā?

Iespējams, jo sastāvs jau pietiekami  „apbružājies”, bet tas 12.03.2014. „krupis” kaklā iestrēdzis un joprojām nevaru viņu norīt.

Tagad Tev vairs nav jāuztraucas par virslīgas komandas vadīšanu. Tomēr negribas ticēt, ka florbolam metīsi mieru pavisam. Redzi sevi turpmāk šajā sporta veidā kādā citā ampluā?

Nē! Uz nākamo sezonu esam vienojušies par sadarbību ar tuvumā esošu pirmās līgas komandu. Bet kas attiecas uz „citu ampluā” tad kad būšu pilnīgi neitrāls vēlos būt „nervu bende” viedokļu izteikšanā visās ar florbolu saistītajās komentāru sadaļās!

Kas Tev visvairāk iespiedies atmiņā no šīs 3 gadu kopā būšanas ar Rubenes čaļiem?

Atsevišķās epizodēs kaut kas aizies vispārējā „folklorā”, bet ja lietoju apzīmējumu visvairāk tad noteikti treniņu apmeklētība! Bet, ja paskatāmies plašāk, tad lielākā daļa iepriekšējo ar mani kopā bijušo sportistu savu dzīvi ir sakārtojuši un ir pilnīgi „normāli” sabiedrības locekļi. Un ar trenētu aci gribas teikt, ka arī no šī sastāva ar pavisam maziem izņēmumiem būs tikpat atbildīgi pret apkārtējo pasauli! Lai vai kā florbols ir tikai daļa no laicīgās dzīves.

Kurai vīriešu virslīgas komandai jutīsi un sekosi līdzi turpmāk?

Jelgavas novadam, lai arī ne tikai komandu sastāvi paliek „jaunāki gados” arī treneru korpuss stipri atjauninās, tāpēc pastiprinātāk sekošu līdzi virslīgas gaitām  vienam no „celmlaužiem” un sirsnīgākajiem cilvēkiem florbolā Alfrēdam Kundziņam.

Ko novēlēsi vai ieteiksi jaunajam Rubenes vīru komandas trenerim – savam pēctecim un audzēknim vienā personā – Ivaram Jēkabsonam?

Lai cik tas jocīgi neizklausās viņš šajā sporta veidā ir tikai pāris gadus mazāk, jo tad kad sākām viņam vēl nebija 13 gadu, bet šobrīd nenoliedzami ir sakrājis dažāda līmeņa zinātniskos grādus, lielākā dienas daļā paiet sporta zālē (kurš gan tā negribētu). Tam visam ir jāsummējas!

Daudzi cilvēki, noslēdzoties kādam dzīves posmam, raksta grāmatas vai memuārus. Kad no Aināra Zelča varam sagaidīt kādu drukātu versiju par florbolu un dzīvi?

Visticamāk ka pats neko nerakstīšu, bet regulāri padalos un padalīšos ar tiem kas kaut ko veido vēsturisku vai laicīgu publiskajā telpā. Pašam man liekas, ka mani ir viegli uzrunāt.

Var teikt, ka pavisam nedaudz laika palicis līdz 20 gadu jubilejas datumam, kad florbols (lielā mērā pateicoties tieši Tev) tika aizsākts šajā pusē. Ar kādām sajūtām un pārdomām sagaidīsi šo laiku?

Ja tā padomā – pamatīgs laika posms sporta zālē, autobusā, kopā pavadīts. Uztaisīsim sev svētkus!

Komentāri

Piektdien, 05.09.2014 plkst. 20:00 Kocēnu sporta namā pirmssezonas pārbaudes spēle VV "Rubene" vs "Valmiera". Gaidīti visi interesenti.
Info @ 04.09.2014 - 08:52

vēlos būt „nervu bende” viedokļu izteikšanā - to manliekas gaida katrs ar florbolu saistīts cilvēks.
Gudrinieks @ 20.08.2014 - 20:37

Vārds

Ieraksti simbolus no bildes te:
captcha | Ja nevari izlasīt, tad spied TE
Komentārs


* Nelietojiet necenzētus vārdus un neapvainojiet citus lapas lietotājus.
KSK patur tiesības komentāru dzēst un liegt jums iespēju komentēt šajā lapā.

Sadarbības partneri

KSK sadarbības partneri Rubate Renesanse Oxdog AK12 Tehauto Isover Multipower Bazalts Kino Gaisma Multiklubs Byko Kurši VBH Jauna Saule

@RubeneFloorball jaunumi

YoTV

Jaunākās galerijas

Jaunākie blogu ieraksti

"Kocēnu sporta klubs" © 2008
info@ksk.lv