Jānis Inģists: "Esmu gatavs vest Rubenes komandu tālāk"
2015-09-04

Vasara ir laiks, kad daudzas komandas cenšas pastiprināties, veicot dažādas pārbīdes un maiņas. "Rubenes" komandai starpsezonā galvenās izmaiņas notikušas uz komandtiltiņa, jo viens no būtiskākajiem klāt pienācējiem jeb jaunieguvumiem ir tās galvenais treneris Jānis Inģists. Jaunās sezonas priekšvakarā aicinājām viņu uz nelielu sarunu, kurā viņš dalījās savās atmiņās un sajūtās, kā arī pastāstīja par "Rubenes" vīru virslīgas komandas šā brīža gatavību kārtējam florbola karuselim.


Vienai daļai florbola sabiedrības (sevišķi jaunajai paaudzei) neesi pārāk pazīstams, jo ilgāku laiku esi pavadījis ārpus Latvijas robežām. Neskatoties uz to, Tava florbolista karjera ir diezgan raiba - esi paspējis uzspēlēt gan vairākās komandās tepat Latvijā, gan arī biji pirmais florbolists, kurš devās spēlēt ārpus Latvijas robežām, kā arī ir sanācis aizstāvēt Latvijas krāsas izlases rindās. Kā Tu pāris teikumos raksturotu sevi un savu saistību ar florbolu?
 

Ja tā padomā, tad sanāk, ka esmu savus bērnības mērķus sasniedzis kā spēlētājs: visas kaluma medaļas ir, ārpus robežām arī uzspēlēts un valsts gods arī aizstāvēts. Bet ja nopietni, tad šobrīd atskatoties atpakaļ var teikt, ka vislabāk es jutos „Rubenē” un „Vaidavā”, spēlējot kopā ar saviem bērnības draugiem. Tās emocijas vienkārši bija super, paldies jums čaļi!!!

Ja es raksturotu sevi, tad būtu jārunā par diviem cilvēkiem: viens uz laukuma - tas bija vienkārši traks, viņš nevarēja mierīgi nospēlēt, jo spēle bija svētki, kurus negribēja pārvērst par sērām. Bet otrs cilvēks – ārpus laukuma- mierīgs un nosvērts.

Esot ārzemēs, kāds sakars Tev ir bijis ar šo sporta veidu? Zināms, ka biji pievērsies gan trenēšanai, gan arī spēlēšanai, uzspēlējot kopā arī ar Jāni Alpu un citiem tautiešiem no Latvijas.
 

Jā, tā sanāca, ka dzīves ceļi mani aizveda uz Angliju. Tur es iepazinos ar superīgiem cilvēkiem, mēs no sākuma spēlējām futbolu, bet vienā brīdī es izdomāju, ka te ir daudz latvieši un slovāki, kas katrs bērnībā ir hoķi pa pagalmu spēlējuši. Tad es iedomājos: varbūt pamēģināt florbolu? Un tā es pasūtīju nūjas, vārtus no Normena (paldies viņam), un sākām spēlēt. Ar Alpīti bijām pretējās komandās, bet bija tāpat prieks satikt un uzspēlēt pret viņu!

Vai bija sanācis sekot līdzi florbola notikumiem gan Latvijā, gan arī pārējā pasaulē? Daudz bija sanācis sekot līdzi tieši Kocēnu sporta kluba komandām?
 

Jā skatījos spēles internetā un pa kādai arī klātienē, kad biju mājās.

Nu jau vairs nevienam nav noslēpums, ka nākamajā sezonā kopā ar Ivaru Jēkabsonu vedīsiet cīņās "Rubene" un "Rubene-1" vīriešu komandas. Konkrēti kāds būs jūsu lomu sadalījums abās komandās?
 

Mēs abi vienojāmies, ka es būšu „Rubenes” virslīgas komandas treneris, jo Ivars pats grib pacīnīties par vietu sastāvā, bet „Rubene–1” čaļus "stūrēsim" mēs abi.

Līmeņu starpību starp Anglijas florbolu un Latvijas florbolu droši vien grūti salīdzināt. Vai būsi gatavs tā uzreiz pārslēgties un trenēt virslīgas komandu Latvijā? Vai uzskati, ka Tavas zināšanas un pieredzes bagāža būs pietiekoša, lai sekmīgi to varētu darīt?
 

Pašlaik tā grūti pateikt. Redzēsim, ja spēlētājiem būs pareizā attieksme, tad rezultāti noteikti neizpaliks. Un domāju, ka tā arī būs.

Kā jau noskaidrojām, tad galvenais treneris tomēr "Rubenes" komandai būsi Tu. Nav nedaudz satraukums pirms jaunās sezonas, zinot, ka pēdējo čempionātu Rubenes vīriešu komanda noslēdza 3.vietā, un līdzjutēji šogad gaidīs vismaz to pašu, ja ne pat vairāk?
 

Man vienmēr ir patikuši lieli izaicinājumi.

Latvijā atgriezies vasaras vidū, kad komanda jau bija sākusi gatavoties jaunajai sezonai un turpina to darīt arī šobrīd. Cik daudz pats esi paspējis pieslēgties un iepazīt komandu sagatavošanās posmā?
 

Esmu jau iepazinis daudz spēlētājus gan treniņos, gan arī vasaras turnīros un redzējis viņu plusus un mīnusus. Tagad tikai jāsaliek kopā piecinieki. Ja godīgi, tad ir ļoti grūti izvēlēties, jo daudzi ir vienlīdzīgā līmenī. Bet no otras puses tas ir labi, jo savstarpējā konkurence par vietu sastāvā būs visas sezonas garumā.

Kādas izmaiņas ir notikušas "Rubenes" komandā, salīdzinot ar iepriekšējās sezonas beigām?
 


Cits treneris un jauni spēlētāji. Komandas kodols ir palicis, un tas ir galvenais. Starpsezonā pievienojies Gatis Akūlovs, darba dēļ uz galvaspilsētu devies Mārtiņš Zelčs, kurš pašlaik ved pārrunas ar FK „Rīga”. Sezonas pašā sākumā ar komandu nebūs Ritvars Bērziņš, Reinis Mirkšs un Oskars Keišs, bet gaidām viņu atgriešanos no ārzemēm.Kopā ar komandu biji jau turnīrā "Latvian Open", kur rubeniešiem izdevās izcīnīt 3.vietu. Kā vērtē vīru sniegumu šajā turnīrā? Kā pats iejuties trenera lomā?
 

Man šķiet, ka bija salīdzinoši labi. Par augstākām vietām pacīnīties liedza tehniskais izpildījums, jo puiši uz to laiku vairāk darbojās pa stadionu.

Ir skaidrs tas, ka šajā turnīrā laukumā redzētais "Rubenes" sastāvs nebūs tāds, ar kuru tiks uzsākta sezona. Par cik procentiem Tev pašam ir skaidra jau galējā sastāva komplektācija? Vai ir kādi spēlētāji, kuri no komandas tuvākajām rezervēm ir "iekrituši acīs" un varētu sezonas laikā pielaikot Rubenes lielās komandas kreklu?
 

Par procentiem 80 ir zināms sastāvs. Protams, ka ir iespējas visiem uzvilkt lielās komandas kreklu, tikai jāpacīnās un jāparāda vēlme un varēšana treniņos. Domāju, ka kādam no jaunajiem censoņiem no tuvākajām rezervēm sezonas laikā iespēja noteikti tiks dota.

Kādi ir Rubenes komandas mērķi gaidāmajā sezonā? Vai komanda ir gatava spert soli uz priekšu?


Mērķi ir visaugstākie. Sezonas laikā strādāsim, lai pavasarī varētu spert to soli tālāk.

Lai arī kā spēlētāju Tevi pašu ir bieži vien vajājušas dažādas traumas, nav doma pašam arī uzspēlēt, ja izdosies savest kārtībā veselību?
 

Ja runājam par virslīgu, tad uz doto brīdi par vietu sastāvā cīnās trīsdesmit spēlētāji, kuri ir fiziski spēcīgāki par mani, un tas nozīmē, ka netieku sastāvā kā spēlētājs. Par zemākām līgām vai vietēja līmeņa turnīriem vēl jāpadomā.

Tu esi viens no tās paaudzes florbolistiem, kurš arī var sevi pieskaitīt 20 gadu "jubilāriem" kopš florbols sākts spēlēt mūsu pusē. Kādas būtu Tavas pārdomas par šo pavadīto laiku? Varbūt Tev ir kāds novēlējums gan florbolistiem, gan arī līdzjutējiem uz nākamajiem 20 gadiem?
 

Jā, patinot to filmu atpakaļ, un atceroties pavadītos gadus jāsaka, ka tas sākums nebūtu, ja nebūtu mūsu pirmie treneri (Jānis Dainis, Ainārs Zelčs un Dainis Ābols) un arī protams mūsu šefs (Rubenes augstākās līgas komandas balsts). Nevar nepieminēt arī mūsu lojālos un uzticīgos līdzjutējus. LIELS JUMS PALDIES. Tas bija kolosāls laiks, jo mēs visur bijām komanda un liela ģimene gan uz laukuma, gan ārpus tā. Un tieši tādēļ visu šo faktoru kopējās mijiedarbības rezultātā 9 gadus pēc kārtas bijām medaļās! Nākamajos 20 gados Rubenei novēlu tieši to pašu. Priekšnosacījumi tam visam ir, lai tas izdotos. 

Komentāri

Live spēlei nebūs? Tiešraide?
?? @ 18.09.2015 - 18:26

Kādi tad vēl var būt iemesli?
Janim,Jurim un Valdim @ 05.09.2015 - 08:47

Veiksmi Jānim kā trenerim un džekiem laukumā. Tik izvēloties sastāvu skaties, kas tiešām ir piemērotākie un labākie, nevis kāda cita iemesla dēļ...
Jānis, Juris un Valdis @ 04.09.2015 - 23:39

Vārds

Ieraksti simbolus no bildes te:
captcha | Ja nevari izlasīt, tad spied TE
Komentārs


* Nelietojiet necenzētus vārdus un neapvainojiet citus lapas lietotājus.
KSK patur tiesības komentāru dzēst un liegt jums iespēju komentēt šajā lapā.

Sadarbības partneri

KSK sadarbības partneri Rubate Renesanse Oxdog AK12 Tehauto Isover Multipower Bazalts Kino Gaisma Multiklubs Byko Kurši VBH Jauna Saule

@RubeneFloorball jaunumi

YoTV

Jaunākās galerijas

Jaunākie blogu ieraksti

"Kocēnu sporta klubs" © 2008
info@ksk.lv